Home Info Grand Prix Ruše 2017. osvojila je smederevska pištoljašica Jasmina Milovanović

Grand Prix Ruše 2017. osvojila je smederevska pištoljašica Jasmina Milovanović

by redakcija
Grand Prix Ruše 2017. osvojila je smederevska pištoljašica Jasmina Milovanović, Petar Adamović istim oružjem „ubio“ je svoj novi lični rekord, a nastupili su još i strelci puškom Natalija Tasić i Veljko Ilić.

Dva puta u dva dana proteklog vikenda bila je zlatna naša pištoljašica Jasmina Milovanović. Pojedinačnu zlatnu medalju osvojila je drugog dana 23. međunarodnog turnira u slovenačkom mestu Ruše, pored Maribora. Nadmašila je u finalu japanku Satoku Jamadu i drugaricu iz repezentacije Bobanu Veličković i osvojila Veliku nagradu Ruše 2017. Prvog dana osvojila je prvo mesto ekipno sa Zoranom Arunović i Bobanom Veličković. Reprezentacija Srbije ubedljivo je trijumfovala sa 20 krugova više od reprezentacija Slovenije i Hrvatske. Pojedinačno je zauzela 7. mesto. U kvalifikacijama je bila šesta sa 375 krugova. Njene drugarice iz reprezentacije Arunovićeva i Veličkovićeva su osvojile prva dva mesta, a Brankica Zarić je bila peta. Drugog dana je u kvalifikacijama bila šesta sa 377 krugova. Ekipno Srbija je ponovo bila prva sa dvadesetak krugova prednosti ispred Hrvatske i Slovenije, a umesto Jasmine u sastavu naše repezentacije bila je Brankica Zarić.
Istim oružjem rezultat vredan novog ličnog rekorda ostvario je Petar Adamović. On je prvog dana „ubio“ 563 kruga, a drugog 557 krugova.
Streljačku družinu „Smederevo“ predstavljali su još i juniori puškom Veljko Ilić i Natalija Tasić
Srpski strelci u Rušama ove godine osvojili su ukupno 17 medalja, po 7 zlatnih i bronzanih i 3 srebrne.
Najmlađi strelci nastavljaju takmičarsku sezonu već sledećeg vikenda kada je na programu prvo kolo Kupa Streljačkog saveza Srbije u B (razvojnom) programu. Prijavljeni su sledeći strelci: Natalija Tasić, Iva Jovanović, Dunja Rajković,  Jovana Lazić, Veljko Ilić i Nemanja Adamović, svi puškom i Ana Todorović i Petar Adamović pištoljem.

Izvor: SDCafe