470
Posle prvog dana šampionata sveta u padobranskim skokovima u kalifornijskom gradiću Lodiju, jedini predstavnik Srbije, Aleksandar Cvetković zauzima peto mesto nakon osam rundi skokova.
Cvetković je u petak rekao agenciji Beta da ako se nešto nepredvidivo ne desi, ima šanse za neku od medalja.
"Preostale su još dve serije skokova, sve je u igri i sve je otvoreno, odlučuju nijanse i sportska sreća. Uz jak vetar i nepovoljne vremenske prilike koje nam baš i ne idu na ruku, nije nemoguće da neko od favorita bude neprijatno iznenadjen", rekao je Cvetković.
On je član tima "1991" koji čine padobranci iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Republike Srpske i Srbije, koji su ekipu nazvali po godini u kojoj su poslednji put zajedno skakali.
Pored ekipe "1991", na svetskom padobranskom šampionatu učestvuje još deset timova iz Sjedinjenih Američkih Država, Kanade, Brazila, Danske, Urugvaja i Čilea.
Izvor: Beta