Home InfoDruštvo Šetnja za studente u nedelju u Smederevu

Šetnja za studente u nedelju u Smederevu

Nekoliko ulica u centru biće 2. februara zatvoreno za saobraćaj od 17 sati

by redakcija1

Nakon okupljanja 25. januara, još jedan veći protestni skup u Smederevu najavljen je za nedelju, 2. februar od 17 sati.

You Might Be Interested In

Ovoga puta, donekle je izmenjena trasa početka šetnje pa se od 17 sati kreće od raskrsnice kod Pijace, što znači da će u ovom delu ulice 17. oktobra biti obustavljen saobraćaj, baš kao i u Karađorđevoj kojom će učesnici skupa nastaviti ka ulici Filipa Višnjica i Despota Đurđa da bi potom, kroz šetalište u ulici Kralja Petra Prvog stigli do glavnog gradskog trga. Tu će protest biti završen.

Studenti Smedereva su objavili i nekoliko pravila i preporuka za sve građane koji žele da se priključe. Najpre podsećaju da je zabranjen svaki vid nasilja, lomljenja ili uništavanja gradske imovine, upotreba petardi, baklji ili bilo kakvih eksplozivnih naprava kao i bacanje smeća i opušaka po ulicama.

Poruka učesnicima je da ne nasedaju na provokacije ukoliko ih bude i da ovom prilikom ne treba da bude nikakvih stranačkih obeležja. Zbog lakšeg snalaženja u gužvi, savet je da se prate uputstva o kretanju koja će davati redari, kojima takođe treba prijaviti sve što može da bude problematično („sumnjive“ učesnike, potencijalne provokatore, oružje). Redarima se treba obratiti i u slučaju da se ne osećate dobro ili je nekome potrebna medicinska pomoć.

Poželjno je da oni koji krenu u nameri da u šetnji budu do kraja, kod sebe imaju vodu za piće i nešto slatko za jelo, a pozvani su i da se opreme pištaljkama, trubama, šerpama, loncima – bilo čime što proizvodi buku. Na kraju, studenti podsećaju da bi u protestnu šetnju trebalo krenuti bez kućnih ljubimaca zbog toga što im gužva i buka ne prijaju.

Slične vesti

1 comment

Zdravko 02.02.2025 - 18:24

Upravo stigao
Bilo je fenomenalno

Reply

Leave a Comment

error: Sadržaj je zaštićen !!