U nedelju 9.decembra od 12h ispred treće kapije Železare održan je miran prostest građana, kako je ranije bilo i najavljeno. Građani su protestvovali zbog enormnog povećanja zagađenosti vazduha, na koje najviše utiče Železara Smederevo.
Zahtevi su jasni i od njih se neće odustati, kako su okupljeni rekli. Građani zahtevaju da se hitno postave merne stanice za kontrolu i kvalitet vazduha. Zatim da se postave adekvatni filteri u Železari kao i da se u što kraćem roku izmeste brda otrpadne šljake koja se taloži u neposrednoj blizini.
Takođe, jedan od zahteva je i da se Ministarstvo za zaštitu životne sredine što hitnije uključi u ovaj gorući problem.
Ako u što hitnijem roku ne dođe do ispunjenja zahteva, protesti će se radikalizovati i nastaviti intenzivnije – kako su prisutni rekli.
foto: pokret tvrđava
Izvor: SDCafe