Mega Vizura je potpisala ugovor sa gradskom upravom Smedereva o tome da mečeve Jadranske lige igra u tom gradu.
– Mega Vizura je potpisala ugovor sa gradom da igra u dvorani Smederevo, otvorenoj 2009. za Univerzijadu i da se registruje kao smederevski klub. Ovaj potez su pozdravili ljubitelji košarke, a i ovako se populariše sport u gradu, a navijačima se donosi radost jer će sada gledati kvalitetne timove – rekla je agenciji Beta gradonačelnica Jasna Avramović.
Mega Vizura je iz Beograda, ali nije mogla da tu bude domaćin zato što pravila Jadranske lige ne dozvoljavaju da u takmičenju nastupa više od dva tima iz istog grada.
Dvorana u Smederevu ima 2.600 mesta, otvorena je 2009. godine za potrebe Univerzijade i ispunjava sve standarde regionalnog takmičenja.
– Mega je izabrala Smederevo zbog blizine Beograda, ali i zbog toga što Dvorana Smederevo ispunjava sve kriterije Jadranske lige – dodala je Jasna Avramović.
Mega Vizura će sedam svojih igrača ustupiti košarkaškom timu Smedereva, koji se prošle sezone takmičio u Prvoj ligi Srbije, a zatim i u Razvojnoj ligi.
Polovina prihoda od prodatih ulaznica ide dvorani Smederevo za pokriće troškova.
Izvor: Sportski žurnal