Home InfoKultura Europatosinema u znaku francuskog filma

Europatosinema u znaku francuskog filma

by redakcija1

Od prošle godine, podsećaju iz PATOS-a, njihov letnji bioskop Patosinema se održava na dve lokacije.

You Might Be Interested In

Ovoga puta, filmsko leto počinje programom EUROPATOSINEMA. Projekcije će biti u dvorištu Centra za kulturu, na letnjoj sceni ispred prostorija pozorišta PATOS.

“Povodom 10 godina od prvog izdanja bioskopa Patosinema, program je simbolično posvećen francuskom savremenom filmu, jer su ovi filmovi bili prisutni na repertoaru svake godine ostvarujući posebnu vezu sa publikom. Potpuno besplatno, posetioci će imati prilike da u lepom i skrovitom ambijentu pogledaju osam filmova novije produkcije” – saopštavaju iz PATOS-a.

Tako će, od 30. jula do 6. avgusta, publika moći da pogleda komedije: “Ukrcavanje”, “On, ona, magarac i ja”, “Ogromna” i “Prekid”.

U drugom ciklusu, posvećenom stvaralaštvu rediteljki, biće prikazani filmovi “Zaljubljena Anais”, “Beskrajno leto”, “Plejlista” i “Baš me briga”.

Sve projekcije počinju u 20.30 časova.

Bioskop organizuje pozorište PATOS i realizuje se u okviru manifestacije Kulturno leto 2023, uz podršku Centra za kulturu Smederevo, a filmsku podršku pruža Francuski institut u Beogradu.

Slične vesti

Leave a Comment

error: Sadržaj je zaštićen !!