Home Info Aleksandar Cvetković najbolji na padobranskom kupu u Segedinu

Aleksandar Cvetković najbolji na padobranskom kupu u Segedinu

by redakcija

U Segedinu je završen dvodnevni međunarodni padobranski kup na kome se nadmetalo 45 padobranaca iz 11 zemalja, a srpski padobranci su osvojili prvo mesto i pojedinačno i timski.

Smederevski padobranac Aleksandar Cvetković osvojio je prvo mesto u pojedinačnoj konkurenciji, skočivši četiri puta na samu nulu (nula je cilj poluprečnika od jednog centimetra).

"Pri teškim vremenskim uslovima, pobedio sam višestrukog prvaka sveta Lasla Orsija iz Mađarske i trećeplasiranog Gžegoža Zajackovskog iz Poljske", rekao je Cvetković agenciji Beta.

Za Srbiju su nastupali Aleksandar Cvetković, Željko Đurđev i Dragan Bodrožić iz Aero kluba Smederevo i Goran Stojanović iz niške vojne ekipe "Nebeske vidre".

Goran Stojanović je osvojio četvrto mesto, Dragan Bodrožić 11, a Željko Đurđev 13.

Cvetković je još rekao da su srpski padobranci na međunarodni padobranski kup u Segedin putovali i učestvovali o svom trošku, a krajem avgusta je imao neprijatnosti na Evropskom prvenstvu u Rusiji, jer mu Savez nije platio učešće.