Home InfoSportPSK Čelik uspešan na Kupu Srema: medalje i novi bodovi za smederevski klub

PSK Čelik uspešan na Kupu Srema: medalje i novi bodovi za smederevski klub

by redakcija

Takmičari PSK Čelik ostvarili su zapažen rezultat na Kupu Srema u orijentiringu, koji je održan proteklog vikenda na terenima Šida i njegove okoline, u organizaciji Sportskog kluba „Magic Map“ iz Beograda.

You Might Be Interested In

Tokom dva dana održane su dve trke koje se boduju za ligu Srbije – jedna u prirodi, u šumskom kompleksu izletišta Lipovača, i druga u urbanim uslovima u samom Šidu.

Prvog dana takmičari su nastupili na drugom kolu Orijentiring lige Srbije (OLS), koje je održano u šumi Lipovača, na terenima karakterističnim za zapadne padine Fruške gore. Staza srednje distance bila je tehnički zahtevna, sa brojnim prirodnim preprekama poput oborenih stabala i gustog rastinja, ali i raznovrsnim detaljima koji su činili trku dinamičnom.

U konkurenciji 229 takmičara iz 17 klubova, PSK Čelik nastupio je sa 12 takmičara, koji su osvojili dva prva, jedno drugo i dva treća mesta.

Drugog dana održano je četvrto kolo Orijentiring sprint lige Srbije (OSLS), u urbanom ambijentu Šida, sa startom u dvorištu Osnovne škole „Sremski front“. Takmičenje je organizovano u gradskom okruženju, kroz parkove, stambene blokove i otvorene površine, što je zahtevalo brzinu, preciznost i dobru orijentaciju.

Na ovoj trci nastupilo je sedam takmičara Čelika, koji su osvojili jedno prvo, kao i po dva druga i treća mesta.

Zbirni rezultati obe trke računali su se za plasman u okviru Kupa Srema, gde je pet takmičara smederevskog kluba osvojilo medalje. Bronzano odličje pripalo je Melaniji Živojinović, srebrne medalje osvojili su Nataša Stanisavljević i Aleksandar Živojinović, dok su zlatne medalje pripale Biljani Grujić i Branku Grujiću.

Ovim rezultatima takmičari Čelika osvojili su nove bodove, kako u pojedinačnoj konkurenciji, tako i za plasman kluba.

Već narednog vikenda očekuju ih novi izazovi – peto kolo Orijentiring sprint lige Srbije na beogradskom Ušću, kao i treće kolo Orijentiring lige Srbije na terenima Lipovičke šume kod Meljaka.

foto: privatna arhiva

Slične vesti

Leave a Comment

error: Sadržaj je zaštićen !!