Home InfoSledeće nedelje pregovori sa Rusima o Železari

Sledeće nedelje pregovori sa Rusima o Železari

by redakcija

Ministar finansija i privrede Srbije Mladjan Dinkić izjavio je u sredu da će naredne nedelje država početi pregovorte sa potencijalnim partnerom iz Ruske Federacije koji je zainteresovan za Železaru Smederevu.

You Might Be Interested In

"Nadam se da ćemo te razgovore okončati u kratkom roku. Nama je stalo da Železara što pre proradi, jer učestvuje u ukupnom izvozu zemlje sa 12 odsto, a u industrijskoj prioizvodnji sa pet procenata", kazao je on poslanicima u Skupštini Srbije.

Dinkić je istakao da Srbija traži nekoga ko će investirati i unapredi tehnologiju u Železaru, ali nije navodio o kojoj kompaniji se radi.

"Železara u Smederevu je starteški važan proizvodni kapacitet za Srbiju", kazao je Dinkić i dodao da će kada bude moguće u pregovore uključiti i predstavnike sindikata.

Izvor: Beta

Slične vesti

Leave a Comment

error: Sadržaj je zaštićen !!