Home InfoDruštvo Skupština u sredu – više para u gradskoj kasi, najavljen rebalans budžeta

Skupština u sredu – više para u gradskoj kasi, najavljen rebalans budžeta

by redakcija1

Odbornici Skupštine Grada Smedereva 30. oktobra zasedaće po sedmi put. Na dnevnom redu je (za sada) osam tačaka sa nizom podtačaka, a prvo će se raspravljati o pitanjima iz oblasti finansija.

Pre svega, biće predložen rebalans budžeta po kome će ukupni prihodi sa prenetim sredstvima iz ranijih godina, u 2024. iznositi 5.360.938.670 dinara umesto ranije predviđenih 4,9 milijardi dinara.

Potom će biti dat osvrt na realizaciju budžeta tokom prvih devet meseci ove godine što je verovatno i jedan od osnova za rebalans, sudeći po tome da je ostvarenje prihoda oko 78%.

Od ostalih pitanja izdvajamo odluku o promeni pravne forme za Sportski centar koji će umesto javnog preduzeća ubuduće biti ustanova, kao i predlog da se ubuduće, poslovi dezinsekcije, deratizacije i dezinfekcije rade na osnovu javno – privatnog partnerstva.

Naime, ukoliko ovaj predlog bude usvojen, lokalna samouprava će tražiti privatnog partnera kako bi na dalje obezbedila pravovremene i kontinuirane usluge, na period od 10 godina sa procenjenom vrednošću od 340 miliona bez poreza.

Slične vesti

1 comment

Smederevac 29.10.2024 - 13:14

Od ogromnog budžeta čak ni ulice i pešačka zona u širem centru nije uređena.Cela godina dve fontanice ..premalo ,bez ideje bez vizije..

Reply

Leave a Comment

error: Sadržaj je zaštićen !!