Home InfoHronika Prekid štrajka glađu

Prekid štrajka glađu

by redakcija

Četvoro radnika smederevskog "Želvoza", na zahtev sindikata fabrike, prekinulo štrajk glađu zbog rizika po zdravlje i malog efekta koji štrajk može proizvesti.

You Might Be Interested In

Prekid štrajka glađu ne znači i da radnici odustaju od protesta – oni neće napuštati zgradu opštine Smederevo, u kojoj su već deseti dan, navodi se u jutrošnjem saopštenju Udruženih sindikata Srbije Sloga. Sve dalje odluke u vezi sa protestom i načinom dalje borbe, biće donete narednih dana.

"Juče smo, na žalost, dobili nimalo ohrabrujuće informacije iz Ministarstva privrede, da niko ne može biti isplaćen, dobiti plate i otpremnine dok se ne usvoje sistemski zakoni o stečaju i privatizaciji. Uprkos tome, mi smo odlučni da nastavimo sa protestom, a kako i na koji način – to je sad sve stvar našeg dogovora unutar svih sindikata", naveo je predsednik sindikata Sloga – Želvoz Miki Nojić.

 

Izvor: Tanjug

Slične vesti

Leave a Comment

error: Sadržaj je zaštićen !!